Warsaw Wedding DJs - blog

Strona główna » Artykuły » Propozycje muzyki podczas obiadu – jazz i lata międzywojenne?

Propozycje muzyki podczas obiadu – jazz i lata międzywojenne?

Jazz na weselu - Warsaw Wedding DJs

Wybór muzyki na wesele nie jest łatwy, a w szczególności tej, która pojawi się podczas obiadu, kolacji czy po prostu pierwszego zasiadanego posiłku. Powninna być to muzyka, która spełnia kilka warunków:

  • pozwala na swobodną komunikację gości
  • nie jest zbyt wolna
  • nie jest zbyt szybka
  • nie zawiera zbyt dużo wokalu
  • zawiera utwory raczej znane
  • ale nie znane na tyle, żeby goście poświęcali jej uwagę

Idealnie sprawdza się w tej roli lekki jazz, pop, covery oraz wszelkiego rodzaju utwory instrumentalne czy muzyka klasyczna.

Każde wesele ma swój klimat

Wybór gatunku zależy od charakteru przyjęcia, jego koncepcji i miejsca w jakim się odbywa. Inaczej będziemy patrzyli na klimat przyjęcia w restauracji, miejscu industrialny, wiejskim, historycznym, itp.

Prezentowana przez nas playlista to koncepcja muzyki na weselu organizowanym w miejscu trącącym historią i nostalgią – gdzie będą grane walce, tanga i wszystko co przypomina o czasach dawniejszych, a przy takiej muzyce wcale nie bawią się tylko osoby ze starszego pokolenia. Poniższa playlista zawiera tylko utwory zagraniczne – o utworach polskich napiszemy kolejny artykuł, a tymczasem więcej o przedwojennym jazzie w polsce, możemy poczytać w Newsweeku.

Jakie propozycje muzyczne?

Jest z czego wybierać. Można by długo wypisywać wszystkich wykonawców, ale najlepiej posłużyć się playlistą – poniżej możecie przesłuchać różne propozycje, które naszym zdaniem dobrze pasują do takiego rodzaju wesela. Nie ma w niej polskich wykonawców, ale przeboje Andrzeja Zauchy, Mieczysława Fogga, Ireny Santor i inny wspaniałych polskich artystów tamtych dni doskonale się nadają do nadania playliście polskiego akcentu.

Oczywiście przygotowanie muzyki zostawcie DJowi 🙂 Do Was należy tylko wskazanie właściwego kierunku.

Nasza propozycja playlisty w Spotify

Propozycje muzyki podczas obiadu – jazz i lata międzywojenne?
5 (100%) 1 vote
Podsumowanie
Propozycje muzyki podczas obiadu - jazz i lata międzywojenne?
Nazwa artykułu
Propozycje muzyki podczas obiadu - jazz i lata międzywojenne?
Opis
Prezentowana przez nas playlista to koncepcja muzyki na weselu organizowanym w miejscu trącącym historią i nostalgią - gdzie będą grane walce, tanga i wszystko co przypomina o czasach dawniejszych, a przy takiej muzyce wcale nie bawią się tylko osoby ze starszego pokolenia.
Autor
Publikacja
Warsaw Wedding DJs
Zdjęcie autora
2018-06-05T10:41:47+00:00

Image Map WordPress builder