Wesele bez Disco Polo – jak wygląda?

Wiele par zastanawia się czy wesele może się w ogóle odbyć bez disco polo. Otóż jak najbardziej! Wystarczy odpowiednio dobrać mieszankę hitów – muzyki lat 80, 90, utworów polskich (mamy przecież mnóstwo przebojów tanecznych, których czar nie przemija), a także rock n rolla czy tanecznej muzyki puszczanej obecnie w popularnych stacjach radiowych.

Wesele dla rodziny

Wszyscy mówią, że wesele robi się dla rodziny i należy uszanować ich gusta – tak żeby wszyscy byli zadowoleni. Niestety w praktyce nie da się wszystkim dogodzić, a kiedy się próbuje, żadna ze stron nie jest zadowolona. Najlepiej jest dobrze przemyśleć koncepcję przyjęcia i zaprosić osoby, które uszanują nasz wybór i nie będą podczas imprezy męczyć nas pytaniami „kiedy w końcu puszczą Zenka?”.

Jeżeli wiemy, że wśród gości będzie więcej osób starszych lub o odmiennych preferencjach muzycznych to warto ustalić wcześniej playlistę aby znalazło się w niej np. więcej muzyki polskiej. Z naszego doświadczenia wynika, że polska muzyka i lata 80 mogą z powodzeniem zastąpić disco polo na weselu.

Dla przykładu, można spojrzeć na jedną z playlist na Youtube – znajdziemy tam dużo przykładów starej, dobrej muzyki tanecznej przy której każdy się odnajdzie. Dla przykładu można sprawdzić np. tę playlistę.

Jak dobrać muzykę

Najlepiej zostawić to zadanie DJ-owi. DJ jest w stanie dobrać muzykę zgodną z preferencjami zgromadzonych gości tak, aby wesele odbyło się bez disco polo 🙂 Oczywiście wskazane jest przygotowanie dla DJ playlisty składającej się z maksymalnie 50 utworów, która będzie dla niego drogowskazem i informacją, co lubi para młoda i ich znajomi.

Ważne jest, aby w czasie przyjęcia nie przejmować się jeżeli od pierwszego tańca goście nie zapełniają parkietu – to normalne, że nie każde wesele zaczyna się od razu hucznymi tańcami, goście potrzebują nieco czasu na wczucie się w klimat przyjęcia.

Kompromisy muzyczne

Przyjęcie powinno być zgodne z preferencjami Pary Młodej. Nie ma nic gorszego niż Młodzi źle bawiący się na swoim przyjęciu. Jeżeli już wybraliśmy playlistę i nie zgadzamy się na disco polo na weselu, lub jego obecność ale w okrojonej ilości to nie należy ulegać ewentualnym naciskom gości.

W większości będą to osoby, które nie szanują preferencji Młodych lub gustów muzycznych pozostałych osób. Jeżeli ulegniemy to jest szansa, że pozostali goście nie będą zbytnio zadowoleni.. a przecież najlepiej mają się bawić Młodzi i ich najbliżsi 🙂 Zresztą kto nie będzie się bawił do takich hitów? ….

Wesele bez Disco Polo
5 (100%) 9 votes
Podsumowanie
Nazwa artykułu
Wesele bez Disco Polo
Opis
Wiele par zastanawia się czy wesele może się w ogóle odbyć bez disco polo. Otóż jak najbardziej! Wystarczy odpowiednio dobrać mieszankę hitów - muzyki lat 80, 90, utworów polskich, a także rock n rolla czy tanecznej muzyki puszczanej obecnie w popularnych stacjach radiowych.
Autor
2018-04-05T13:28:15+00:00

Image Map WordPress builder