Czym jest wesele w stylu „Slow Wedding”?

Strona główna » Organizacja wesela » Czym jest wesele w stylu „Slow Wedding”?

Świat pędzi coraz bardziej i nie wygląda na to, aby dało się go zatrzymać. Mamy dla siebie coraz mniej czasu, a nasze potrzeby schodzą na dalszy plan. Na naturalną potrzebę komfortu, zatrzymania się chociaż na moment i celebrowania chwili zdaje się odpowiadać trend „slow”. Mamy slow food, slow fashion, dlaczego zatem nie slow wedding?. Dlaczego miałoby to ominąć nasz Najważniejszy Dzień w Życiu?

Młoda para siedząca nad brzegiem jeziora.

Jak więc powinno wyglądać wesele w stylu slow?

To źle postawione pytanie. W tym trendzie unikamy wszystkiego, co „powinniśmy”. Zabawy z podtekstami, bo przecież to nieodłączny element wesela? Ogromna liczba gości, którzy są zapraszani tylko dlatego, że wypada? Czy w końcu muzyka, daleka od takiej, przy której najlepiej się bawimy, a wybrana dlatego, że nikt nie wyobraża sobie przecież tańca bez disco polo?

Te i wiele innych rzeczy sprawiają, że tracimy radość najpierw z organizacji, a później już z przeżywania Tego Dnia. A goście, którzy widzą, że Para Młoda nie jest zadowolona, sami gorzej się bawią.

W jaki sposób zorganizować slow wedding?

Po prostu skupmy na  zaplanowaniu wszystkiego „po swojemu” – nie ma to nic wspólnego z egoizmem i nie obawiajcie się takich słów ze strony rodziny czy innych gości. To po prostu wsłuchanie się w swoje potrzeby i odpowiedz na nie. Bo kiedy na co dzień prowadzimy zabiegane, pełne wyrzeczeń życie, niech Ten Dzień będzie dokładnie taki, jaki sobie wymarzyliśmy. Ślub w plenerze zamiast w urzędzie? Dj zamiast zespołu? Wesele w gronie najbliższych zamiast wystawnego przyjęcia? 3 razy tak!

Para nowożeńców z bukietem, siedząca na drzewie, w lesie.

Na co zwrócić uwagę?

Na jakość, nie ilość! Postawcie na rzeczy, które będą zgodne z Waszymi wyobrażeniami, a nie odhaczone z obowiązkowej listy. Zamiast na przykład serwować ogromne ilości jedzenia, postawcie na dopracowane, sprawdzone dania, które sami lubicie. Upodobania są przecież różne i nigdy nie sprawimy, że każdy będzie w pełni zadowolony. To samo dotyczy atrakcji – zamiast skupiać się na zapewnianiu wszystkich możliwych, zadbajmy o atmosferę, która udzieli się każdemu.

A co jest najważniejsze? Luz!

Organizacja przyjęcia, jak i samo przyjęcie, to dla Was magiczny czas – zamiast męczyć się aby zorganizować wszystko na 200%, stresować się, czy wszystko wypadnie perfekcyjnie, skupcie się na tym, aby to była dla Was przyjemność, a nie obowiązek. Dlatego z wieloma rzeczami warto odpuścić, a także nie dokładać sobie stresu związanego z organizacją – najlepiej zdać się się na profesjonalistów, dzięki którym nie będziecie musieli obawiać się, czy wszystko pójdzie zgodnie z Waszym wymarzonym planem.

Mężczyźni podciągający nogawki, z ubranymi kolorowymi skarpetkami.

Nie bójcie się też odejść od tradycji – to ma być Wasz Dzień i jeśli jakieś ślubne zwyczaje nie są dla Was, po prostu z nich zrezygnujcie. Nikt nie powinien wywierać na Was presji. A ciocia, która tak narzekała, że nie będzie tańczyć jeśli nie będzie jej ulubionych kawałków, widząc szczęście na Waszych twarzach, sama dołączy do zabawy – a w tym już głowa dobrego Konferansjera, aby ją do tego ostatecznie przekonać!

WRÓĆ NA STRONĘ GŁÓWNĄ
Czym jest wesele w stylu „Slow Wedding”?
4.8 (96.92%) 13 votes
By | 2018-08-24T16:53:00+00:00 Sierpień 10th, 2018|Categories: Organizacja wesela|

Image Map WordPress builder